Galeria zdjęć Francja

Pielgrzymka od 2 do 14 lipca 2017

Obejrzyj szczegóły pielgrzymki Francja - Hiszpania - Portugalia

To była bardzo długa podróż. W ciągu trzynastu dni pielgrzymowania przemierzyliśmy około osiem tysięcy kilometrów jadąc przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię. Na trasie naszej pielgrzymki znalazły się największe sanktuaria maryjne Europy oraz mniej znane, choć urzekające swoim wyglądem i atmosferą miasta i miejscowości. Znakomite obiekty sakralne, miejsca kultu religijnego i niezapomniane widoki w trakcie całej trasy dostarczyły wielu przeżyć duchowych oraz wrażeń estetycznych.

Opiekę duszpasterską sprawował ksiądz proboszcz Tomasz Zając z Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy oraz dwóch księży wikariuszy z Wrocławia.

Przez te trzynaście dni pielgrzymowania odwiedziliśmy sanktuaria maryjne - Lourdes, Fatima, Saragossa, groby świętych i błogosławionych - św. Jakuba, św. Bernadetty Soubirous, bł. Hiacynty i bł. Franciszka.

Każdego dnia uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, w śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, Różańcu i odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Pragnę podziękować proboszczowi Tomaszow Zającowi z Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy oraz księżom wikariuszom z Wrocławia, wszystkim  uczestnikom za mężne i owocne wspólne pielgrzymowanie, dziękuję Pani Przewodniczce, Panom kierowcom. Bóg zapłać wszystkim.

W skrócie:

Wielun Ars sur Formans

Ars sanktuarium świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczy.

Lourdes Oviedo

Lourdes miejsce kultu maryjnego, to właśnie tutaj objawiła się Matka Boska czternastoletniej dziewczynce, świętej Bernadetcie ze słowami - Jestem Niepokalane Poczęcie; zwiedzanie miejsc związanych ze świętą Bernadettą, wieczorna Procesja światła zwiedzanie drogi krzyżowej, kąpiel w cudownej wodzie, która pojawiła się w grocie w czasie objawień Maryjnych, od tego czasu odnotowano około 7000 cudownych uzdrowień, które miały miejsce po obmyciu się tą wodą.

Oviedo zwiedzanie katedry, w której znajduje się cudowna chusta, w którą zawinięta była głowa Jezusa Chrystusa po jego śmierci.

Oviedo Santiago de Compostela

Santiago de Compostela grób świętego Jakuba Apostoła.

Santiago de Compostela  Vila Nova de Gala

Porto najpiękniejsze miejsce w całej Portugalii ze Starym Miastem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Fatima miejsce objawienia maryjnego, zwiedzanie Ajusrel - miejsca, gdzie mieszkali Hiacynta, Franciszek i Łucja.

Vila Nova de Gala Porto  Fatima

Bathala  kościół wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Nazaré – miejscowość w Portugalii,jest popularną atrakcją turystyczną, reklamując się jako malownicza nadmorska miejscowość. Położona na wybrzeżu Atlantyku.

Fatima ToledoPNG

Toledo jedno z najpiękniejszych hiszpańskich miast.

Toledo Saragossa

Saragossa  katedra z cudowną figurką Matki Boskiej na Kolumnie, która ukazała się ewangelizującemu te tereny świętemu Jakubowi Apostołowi.

Saragossa Costa Brava

Lloret de Mar uzdrowiskowa miejscowość na jednym z najpiękniejszych hiszpańskich wybrzeży -  w prowincji Girona, na Costa Brava w Katalonii.

Costa Brava Barcelona

Barcelona perła hiszpańskiego wybrzeża, stolica europejskiej turystyki.

Barcelona Awinion

Avignon- dawna siedziba papieży.

 

 Obejrzyj szczegóły pielgrzymki Francja - Hiszpania - Portugalia