programie:

Przejazd do Świnoujścia, w drodze zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień

Musztra5  

Musztra3

Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego w centrum Międzyzdrojów

Plaza2

Przejazd do Lubinia na punkt widokowy tzw. ,,Zielonkę''. Wzgórze Zielonka (81 m n.p.m.) położone w pobliskiej miejscowości Lubin oddalonej od Międzyzdrojów niespełna 5 km jest kultowym miejscem licznie odwiedzanym przez turystów. Na szczycie wzgórza znajduje się punkt widokowy, który jest jedynym miejscem w Polsce skąd jednocześnie widać Deltę Wsteczną rzeki Świny, Zalew Szczeciński, wody Jeziora Wicko Wielkie oraz Morze Bałtyckie. Widoczny jest także malowniczo położony Lubin a w oddali Świnoujście. Przy sprzyjającej pogodzie widoczne jest również niemieckie miasteczko Ahlbeck leżące w nadmorskim pasie, tuż za Świnoujściem.

Jezioro Turkusowe

 Jezioro Turkusowe

 Leziorp Turkusowe3

W miejscu dzisiejszego Jeziora Turkusowego jeszcze w czasach niemieckich znajdowało się wyrobisko kopalni kredy. Po zakończeniuII wojny światowej, Rosjanie dokonali demontażu znajdujących się tu urządzeń. Wyrobisko zaczęło napełniać się stopniowo wodą. W 1948 r. władze polskie postanowiły wznowić eksploatację złoża: wypompowano wodę, sprowadzono niezbędne maszyny i urządzenia. Kopalnia funkcjonowała do 1954 r., kiedy to ze względu na wyczerpywanie się złoża i rosnące trudności z pozyskiwaniem kredy (wyrobisko stawało się coraz głębsze) zakończono jego eksploatację. Od tego momentu wyrobisko zaczęło stopniowo wypełniać się wodami podskórnymii opadowymi.

Rejs promem  Scania do Ystad

Kajuta

Przejazd do Malmö krótkie zwiedzanie (m.in. Ratusz, Rynek)

Malme

Budynek Turning Torso - najwyższy w Szwecji

Ze swoimi 190 metrami wysokości Turning Torso jest trzecim co do wysokości obiektem mieszkalnym w Europie (po 264-metrowym wieżowcu Pałac Triumfu w Moskwie i 212-metrowym Sky Tower we Wrocławiu).

Malme6

Malme2

Malme5

 Stara zabudowa śródmieścia. 

Syrenka copenhadzka

Syrenka Kopenhaska

Dania

  Fontanna Gefion

Dania 10 

Uroczysta odprawa warty Gwardii Królewskiej

.Dania 11

Przejazd mostem Øresund do Kopenhagi. 

Most łączący duńską wyspę Zelandię, na której leży Kopenhaga ze Szwecją i Malmö otwarto w lipcu 2000 roku. Jest to jedna z największch konstrukcji tego typu w Europie. Sam most liczy sobie 8 km, w najwyższym miejscu wznosi się 70 m ponad poziom wody. Za mostem 4 km drogi (i linii kolejowej) biegnie przez sztuczną wyspę Pepparholmen, kolejne 4 km to tunel po stronie duńskiej.

Dania3 

Zwiedzanie stolicy Danii - Syrenka, Przystań Królewska - Port, Pałac Amalienborg, Zamek Christiansborg – Parlament).

Zwiedzanie Browaru Carlsberg w Kopenhadze

Słynny na całym świecie duński browar założył w 1847 roku w Kopenhadze J. C. Jacobsen. Nazwa Carlsberg oznacza Wzgórze Carla, na którym powstał zakład. Obecnie w browarze znajduje się centrum informacyjne. Można się w nim dowiedzieć o historii firmy, poznać proces produkcji piwa i skosztować trunku, z którego Duńczycy są tak dumni.

Licznik Calsberga (100)

 Na zdjęcju licznik produkacji 15631788719 butelek piwa na dzień 3 maja 2013r

Calsberg magazyn3

 Nie zabrakło akcentu polskiego

Powrót promem Polonia do Polski (nocleg na promie). 

Plik:PolandSzczecinPanorama.JPG

 Wały Chrobrego w Szczecinie

  
Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /profiles/j/je/jer/jerzygolczyk/jerzygolczyk.cba.pl/images/stories/Dania Szwecja
.