Simple Picture Slideshow:
Could not find folder /profiles/j/je/jer/jerzygolczyk/jerzygolczyk.cba.pl/images/stories/Bawaria

BAWARIA - Alpy – Monachium

Monachium – stolica Bawarii

Zwiedzanie Monachium zaczniemy od objazdu autokarem miasta, podczas którego zobaczymy m.in. bramy miejskie- Izarską oraz Sendlinger, wyspę muzealną, Plac Królewski i targ żywności Viktualienmarkt. Następnie spacer po centrum miasta. Zobaczymy Marienplatz, na którym znajduje się ratusz miejski oraz Złota Kolumna a także Odeaonsplatz z halą pamięci, gdzie odbył się pucz w 1923 roku. Zwiedzimy także Fraukirche, katedrę, w której znajduje się nagrobek polskiej księżniczki Beatrycze oraz nagrobki królów bawarskich z rodu Wittelsbachów i Kościół Teatynów. W Rezydencji Wittelsbachów wejdziemy do Teatru Rokokowego, w którym dla najsłynniejszego króla- Ludwika II prezentowane były opery Ryszarda Wagnera oraz do skarbca, w którym przechowywane są regalia królewskie oraz klejnoty rodowe polskich księżniczek.

 katedra

katedra2

katedra3

katedra4

katedra7

 piwo

27.05.2016 / piątek         Jezioro Chiemsee

Przejazd nad jezioro Chiemsee. Na jeziorze nazywanym Bawarskim Morzem (85 km2) znajdują się 3 wyspy: Fraueninsel, Herreninsel i Kraeuterinsel. Odwiedzimy dwie wyspy, bowiem ostatnia z nich jest niezagospodarowana. Zwiedzimy zamek Ludwika II, który stylem architektonicznym nawiązuje do Wersalu. Zobaczymy także opactwo Benedyktynów, które pierwotnie było konwiktem Kanoniczek. Spacer po wyspie i odpoczynek nad jeziorem.

Jezioro Chiemsee

Jezioro Chiemsee2

28.05.2016 /sobota           Krajobrazy bawarskich Alp

Przejazd do parku narodowego Berchtesgadener Land. Wjedziemy autobusem miejscowym na szczyt Kehlsteinhaus do dawnej siedziby Adolfa Hitlera, położona na wysokości 1834 m n.p.m. Dziś znajduje się tam herbaciarnia. Stąd podziwiać można również odległy Salzburg. Następnie przejazd do kopalni soli, w której przebrani w stroje górnicze poznamy tajniki wydobycia i przeróbki „białego złota”.  Spacer po miasteczku Berchtesgaden z malowanymi domami.

20160528 124621

20160528 123434

alppy

 20160528 162522